Bramy segmentowe garażowe


Charakterystyka bram segmentowych garażowych  

 • przeznaczone dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego
 • otwierają się pionowo w górę, pod strop - połączone segmenty, prowadzone są na rolkach po prowadnicach - to ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wewnątrz garażu jest możliwie największa, a przed garażem nie potrzeba dodatkowego miejsca do swobodnego otwierania i zamykania bramy
 • mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie -w każdym z tych przypadków obsługa jest prosta i bezpieczna
 • są dobrze zabezpieczone - wyposażone w proste i niezawodne systemy mechanicznego zabezpieczenia przed włamaniem - zamek i rygiel
 • zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dzięki temu, że wykonane są z segmentów o grubości 40 mm wypełnionych pianką poliuretanową, a wokół płaszczyzny bramy montowany jest system trwałych uszczelnień

pobierz katalog
Materiały  

 Materiały

Trwała brama musi być wykonana z odpowiednio wytrzymałych materiałów. To oczywiste i dlatego sekcje bram garażowych KRISPOL wykonane są z blach stalowych ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem. Grubość ich ścian wynosi 0,5 lub 0,7 mm. Wypełnienie sekcji stanowi warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej zapewniająca dobrą izolację termiczną i akustyczną.

 


Wskaźnik izolacji termicznej mieści się w przedziale 1,1 - 1,5 W/m2K i jest uzależniony od m. in. typu paneli czy rodzaju przeszkleń.


Kolekcje  

Bramy Mistral

MISTRAL  (tłoczenie poziome wąskie)


Bramy z tłoczeniem poziomym wąskim, z fakturą woodgrain lub gładką na zewnętrznej powierzchni. Ten klasyczny i uniwersalny wzór pasuje do większości domów, przez co jest najbardziej popularny. Atutem tej kolekcji jest także atrakcyjny stosunek ceny do wysokiej jakości bram.

Bramy Pasat
PASAT   (tłoczenie poziome szerokie)


Bramy z tłoczeniem poziomym szerokim, fakturą woodgrain lub gładką. Wzornictwo tych bram sprawdzi się zarówno w domach o klasycznym wyglądzie, jak i tych wpisanych w nowoczesny design. Kolekcja ta jest interesującą alternatywą dla przetłoczeń wąskich.Bramy Maestro

MAESTRO   (tłoczenie w kasetony)


Bramy z tłoczeniem w kasetony, z fakturą woodgrain lub gładką. Kolekcja ta jest polecana dla Klientów ceniących urok i ciepło domów o tradycyjnym, rustykalnym charakterze.


BREVA

BREVA  (bramy garażowe segmentowe z V-profilowaniem)


BREVA to najnowsza kolekcja bram garażowych segmentowych KRISPOL. Wyróżnia ją unikalny wzór przetłoczeń - V-profilowanie, który zapewnia bramom wyjątkowy i nowoczesny wygląd. Innowacyjna forma bram BREVA idealnie wpisuje się w najnowsze trendy design i świetnie komponuje się z nowoczesnym budownictwem. sirocco

SIROCCO   (bramy garażowe segmentowe bez przetłoczeń)


Bramy z segmentów bez przetłoczeń, z gładką strukturą na zewnętrznej powierzchni. Elegancja, prostota formy bramy i jej naturalny wygląd idealnie komponuje się z różnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Wybór z kilkudziesięciu oklein, stosowanych przez najlepszych producentów okien, pozwala zachować jednolitą kolorystykę stolarki otworowej całego domu. Elegancki wygląd bram można podkreślić stosując jeden ze wzorów detali dekoracyjnych.

Kolorystyka i dekory  


W ofercie KRISPOL znajdziesz kolor, jakiego szukasz. W stałej ofercie znajduje się:


 • 210 kolorów z palety RAL, umożliwiających dopasowanie bramy do koloru elewacji, okien lub rolet zewnętrznych,
 • 11 dekorów drewna w standardowej ofercie,
 • kilkadziesiąt dodatkowych dekorów premium w kolekcji bram SIROCCO Slick.


wzornik RAL wzornik dekorów do bram garażowych dekory
Zabezpieczenia  Zebezpieczenia

Standardowym zabezpieczeniem w bramach bez napędu jest rygiel ręczny (stosowany w bramach bez zamka), który skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.


 Zebezpieczenia

Stosowany opcjonalnie w bramach KRISPOL zamek zatrzaskowy obsługiwany jest z obu stron i montowany od strony wewnętrznej. Zamek polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.


 Zebezpieczenia

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy. Zapobiega on ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. W przypadku napotkania przeszkody (np. drabiny lub hulajnogi) podczas zamykania, brama automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi nie powodując żadnych szkód.Zebezpieczenia


Innym elementem montowanym w bramach z napędem elektrycznym i zapobiegającym przykrym niespodziankom jest blokada dociskowa uniemożliwiająca podniesienie z zewnątrz opuszczonej bramy i chroniąca tym samym przed włamaniem.
Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem – brama podnosi się automatycznie, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się jakakolwiek przeszkoda.
ZebezpieczeniaKolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Dzięki niej eliminujemy możliwość przytrzaśnięcia palców z zewnątrz i od wewnątrz.
Prowadzenia  


Mechanizm otwierania bram KRISPOL pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni (zarówno w garażu, jak i przed nim), dzięki temu, że brama otwiera się pionowo w górę, a po otwarciu znajduje się pod sufitem.


ProwadzeniaCztery rodzaje prowadzeń pozwalają na idealne dopasowanie bramy do specyfiki garażu.


ProwadzeniaProwadzenie typu N - popularne ze względu na uniwersalność.Prowadzenia

Prowadzenie typu E - z ukrytym napędem sprężynowymProwadzenia

Prowadzenie typu NH - maksymalnie wykorzystujące powierzchnie pod dachem.


Prowadzenia

Prowadzenie typu L - wykorzystywane w przypadku bardzo niskich nadproży.


ProwadzeniaProwadzenie typu H - maksymalnie wykorzystujące powierzchnię pod dachem garażu - możliwość przewyższenia do 900 mm.

Dodatki  


DETALE DEKORACYJNE  


Seria detali dekoracyjnych do bram bez przetłoczeń daje możliwość dodatkowego podkreślenia indywidualnego charakteru bramy. Każdy z detali wykonany jest z wysokiej jakości stali szlachetnej o grubości 1 mm. Powierzchnia detalu może być:

 • matowa,
 • lustrzana,
 • lakierowana na dowolny kolor palety RAL.Detale dekoracyjne mogą być montowane w układzie:


Detale dekoracyjne

pionowym (prawa lub lewa strona)
Detale dekoracyjnepoziomym (na górnej lub dolnej sekcji)
PRZESZKLENIA   


Estetyka i funkcjonalność bram garażowych KRISPOL może zostać wzbogacona o przeszklenia. Okno w bramie pozwala na lepsze oświetlenie wnętrza garażu. Oczywiście rozmiar i kształt przeszkleń dostosowany jest do rodzaju i wyglądu bramy (np. określonego typu paneli) i indywidualnych potrzeb Klienta.OWALNE

Przeszkleniabrama: BIAŁA STANDARD
ramka: CZARNA STANDARD
wymiar zewnętrzny: 663x343 mm

Przeszklenia

PROSTOKĄTNE

brama: BIAŁA STANDARD
ramka: CZARNA STANDARD
wymiar zewnętrzny: 633x 332 mm


Przeszkleniabrama: RAL 5009
ramka: RAL 5024
wymiar zewnętrzny: 633x 332 mm

Przeszkleniabrama: DEKOR ORZECH
ramka: RAL 8014
wymiar zewnętrzny: 633x 332 mm

PrzeszkleniaPROSTOKĄTNE ZE SZPROSAMI

brama: BIAŁA STANDARD
ramka: BIAŁA STANDARD
wymiar zewnętrzny: 532x 345 mm

Przeszkleniabrama: RAL 5009
ramka: RAL 5024
wymiar zewnętrzny: 532x 345 mm

Przeszkleniabrama: DEKOR ORZECH
ramka: RAL 8014
wymiar zewnętrzny: 532x 345 mm


KLAMKI I UCHWYTY  


Klamki i uchwyty

Na estetykę całości składa się także jakość małych, ale niezbędnych elementów. W przypadku wszystkich bram garażowych elementem tym są klamki i uchwyty ułatwiające ich otwieranie. Ich dopasowanie jest często ostatnim etapem decyzji co do wyglądu bramy. Proponowanym rozwiązaniem są uchwyty: czarny i satynowany.


Galeria 


brama 1 brama 2 brama 3 brama 4 brama 5

brama 6 brama 7 brama 8 brama 9 brama 10

brama segmentowa brama segmentowa brama segmentowa brama segmentowa

 


© Bow-Max 2009


Realizacja: DeryDesign

Dział sprzedaży hurtowej

tel 68 454 45 80

fax 68 454 45 88


Dział sprzedaży detalicznej

tel. 68 454 45 85

fax 68 454 45 84