Roletki kasetowe - System UNI


System UNI - to nowoczesny, uniwersalny system kasetowy, posiadający wiele zalet. Automatyczny mechanizm łańcuszkowy sprawia, że jest on wyjątkowo wygodny w użytkowaniu, a zastosowanie grubej i mocnej rury nawojowej powoduje, iż można go z powodzeniem stosować na dużych szerokościach. Występuje w trzech wariantach: UNI ALU, UNI PCV, UNI DUO.Opis Systemu

UNI ALU - płaskie prowadnice i niewielka kasetka wykonane z trwałego aluminium, idealnie komponują się z ramą skrzydła okiennego. Ponadto przy zastosowaniu przyklejanego profilu przystawkowego system ten można zamontować w sposób zupełnie bezinwazyjny - przykleić przy użyciu taśmy piankowej.


UNI PCV - odpowiednik systemu UNI ALU wykonany w wersji z PCV, wyjątkowo przystępny cenowo.


UNI DUO - to wersja przestrzenna systemu, znajdująca zastosowanie np. przy montażu na drzwiach balkonowych z poprzeczką, sprawdza się również w przypadku wystąpienia nietypowych listew przyszybowych. Prowadnice o przekroju litery C, montowane na ramie skrzydła nie zawężają światła okna. System ten można zamontować w sposób zupełnie bezinwazyjny - przykleić przy użyciu taśmy piankowej lub zamocować na wieszakach nakładkowych, identycznych jak przy roletkach O19.

Sposoby montażu


UNI ALU
UNI PCV
UNI DUO
SystemKasetaProwadnice
UNI ALU

przykręcana lub przyklejana

(za pomocą profilu przystawkowego)

przyklejane
UNI PCVprzykręcanaprzyklejane
UNI DUO

przykręcana lub przyklejana

(za pomocą profilu przystawkowego) lub montowana na wieszakach nakładkowych

przyklejane


Kolor osprzętu

SystemStandardowyNiestandardowy
UNI ALUbiały, brązsrebrny, jasny dąb, złoty dąb, dąb, wiśnia, mahoń, orzech
UNI PCVbiały-
UNI DUObiały, brązsrebrny, jasny dąb, złoty dąb, dąb, wiśnia, mahoń, orzechZakończenia dolne


belka dolna lakierowana
fala duża
fala mała
zamek
łuki
oczko

Katalog tkanin


katalog tkanin do roletek

Sposób wykonania pomiaru

dla systemów UNI, BAMAR, DEKOLUX
Roletki w w/w systemach montowane są zawsze na skrzydle okiennym. Przy wszystkich tych typach systemów podajemy jeden wymiar - tzw. wymiar bazowy (a i b). Jest to odległość od załamania do załamania listwy przyszybowej, na szerokości (a) oraz na wysokości (b)


UWAGA!

  • w oknach z listwą przyszybową, której kąt zejścia w kierunku szyby wynosi co najmniej 45st. (np. profil THYSSEN) przy zamówieniu w rubryce "UWAGI" należy koniecznie dopisać "LISTWA 45st" (dotyczy roletek UNI)
  • w oknach z półokrągła listwą przyszybową wymiary należy określić posługując się kawałkiem kasety z boczkami UNI. Po przyłożeniu kasety do listwy przyszybowej miejsce, w którym wypusty boczków kasety opierają się o krzywiznę listwy przyszybowej należy przyjąć jako "punkt załamania".
  • przy pomiarze roletek montowanych naramowo (system UNI DUO i BAMAR - wszystkie typy) w oknach, w których odległość "x" (od brzegu klamki do załamania listwy przyszybowej) jest mniejsza niż 2cm, szerokość roletki należy określić mierząc ją od brzegu klamki do symetrycznego punktu po drugiej stronie ramy (wymiar a1) i odejmując od uzyskanego pomiaru 4cm.Galeria

 


© Bow-Max 2009


Realizacja: DeryDesign

Dział sprzedaży hurtowej

tel 68 454 45 80

fax 68 454 45 88


Dział sprzedaży detalicznej

tel. 68 454 45 85

fax 68 454 45 84