Roletki wolnowiszące - system Ø 19


System ø19 jest zminimalizowaną formą roletek wolnowiszących przeznaczoną do montażu na skrzydle okiennym. Prosta, lekka konstrukcja czyni roletkę wyjątkowo zgrabną i subtelną. Niewielkich rozmiarów uchwyty oraz mała rurka o średnicy 19mm sprawiają, że tkanina znajduje się bardzo blisko ramy okiennej, redukując tym samym boczne prześwity.
Sposoby montażu


  • roletka przystosowana wyłącznie do montażu na skrzydle okiennym
  • sposób zamocowania uchwytów: przykręcone, zamocowane na stalowych wieszakach nakładkowych zahaczonych na ramie okna, przyklejone, zamocowane na plastikowych nakładkach przyklejonych do ramy okna
  • trzy ostatnie sposoby zamocowania uchwytów umożliwiają bezinwazyjny montaż, podczas którego okno nie zostaje naruszone przez elementy mocujące (wkręty) i nie traci gwarancji.
Kolor osprzętu

  • standardowy: biały
  • niestandardowy: ciemny brąz, jasny brąz (dąb)
Zakończenia dolne


belka dolna wszyta
belka dolna lakierowana
falbana wszyta
fala duża
fala mała
fala podwójna
zamek
łuki
oczko

Mocowanie dolne i prowadnice

  • możliwość zastosowania mocowań dolnych w formie podczepów, rzepów lub magnesów
  • możliwość zastosowania prowadnic bocznych przytrzymujących tkaninę blisko ramy okiennej na całej długości roletki, prowadnica aluminiowa w kolorach: biały i brązKatalog tkanin


katalog tkanin do roletek


Sposób wykonania pomiaru


Przy roletkach materiałowych wyróżniamy 2 rodzaje szerokości: całkowitą i materiału.


  • Szerokość całkowita mierzona jest łącznie z mechanizmem i uchwytami.
  • Szerokość materiału jest mniejsza od szerokości całkowitej o kilka centymetrów, w zależności od systemu (patrz specyfikacja poniżej).


Podawanie szerokości całkowitej zaleca się szczególnie w przypadku montażu roletek we wnęce okiennej, a podawanie szerokości materiału – w przypadku montażu roletek na skrzydle okiennym.


montaż na skrzydle okiennym: szerokość materiału roletki powinna być większa do szerokości szyby o ok. 4 cm. Należy zwrócić uwagę, czy tkanina nie nachodzi na klamkę.
montaż nad wnęką okienną: szerokość materiału roletki powinna być większa od szerokości wnęki co najmniej o 5 cm (w celu zlikwidowania bocznych prześwitów);
montaż we wnęce okiennej: szerokość całkowita roletki powinna być mniejsza do szerokości wnęki mierzonej w jej górnej części o ok. 1 cm. Odległość górnej krawędzi skrzydła okiennego od sklepienia wnęki musi wynosić co najmniej 8 cm (konieczne w celu swobodnego otwierania okna)


Różnice pomiędzy szerokością (C) a szerokością (M) dla poszczególnych systemów:


System Ø19: szer (C) = szer (M) + 4,0cm

System Ø25: szer (C) = szer (M) + 4,5cm

System Ø32: szer (C) = szer (M) + 4,5cm

Galeria


   

 


© Bow-Max 2009


Realizacja: DeryDesign

Dział sprzedaży hurtowej

tel 68 454 45 80

fax 68 454 45 88


Dział sprzedaży detalicznej

tel. 68 454 45 85

fax 68 454 45 84