Sunbreaker

Sunbreaker

Sunbreaker jest wysoce wydajnym zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym, który może jednocześnie służyć jako ozdobny element architektoniczny budynku. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji jednocześnie oferując dużą wytrzymałość.


Sunbreaker’y mogą być stosowane w wersji ruchomej oraz stałej. W przypadku wersji ruchomej koniecznym jest zastosowanie specjalnego mechanizmu obrotowego oraz napędu w postaci silnika liniowego. Zakres obrotu piór wynosi 0⁰ - 90⁰. Montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej.

Sunbreaker to system przeciwsłoneczny montowany na fasadach w płaszczyźnie poziomej lub pionowej.


Zbudowany jest z piór o szerokości 210 mm wykonanych z ekstrudowanego aluminium i osadzonych na prowadnicach. W zależności od warunków zabudowy stosuje się dwa rodzaje piór:


- pióra typu A – przeznaczone do płaszczyzn poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe itp.). Specjalny kształt pióra w pozycji poziomej chroni przed opadami atmosferycznymi

- pióra typu B – przewidziane do przesłaniania powierzchni poziomych oraz pionowych.System Sunbreaker sprawia, że fasada budynku zyskuje nowy, interesujący wygląd, a znacznie ograniczone przenikanie promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia pozwala na zredukowanie kosztów energii elektrycznej poprzez zmniejszenie użycia klimatyzatorów.


Kolejną zaletą systemu Sunbreaker jest jego szybki montaż oraz bezproblemowy demontaż piór w sytuacji mycia fasady budynku.


Wszystkie elementy konstrukcyjne systemu Sunbreaker wykonano z wysokogatunkowego stopu aluminium i polakierowano techniką proszkową w celu dodatkowego zabezpieczenia powierzchni.Parametry Techniczne


- wymiary maksymalne pojedynczego modułu: szer. 4m, wys. 6,02m, ™

- konstrukcja aluminiowa w dowolnym kolorze z palety RAL, ™

- kąt nachylenia piór stały, lub sterowany silnikiem elektrycznym, ™

- lekka konstrukcja aluminiowa zapewniająca dużą wytrzymałość i trwałość produktu, ™

- nowoczesność i estetyka.
zobacz ulotke

Galeria

Sunbreaker 1   Sunbreaker 2   Sunbreaker 3   Sunbreaker 4


 


© Bow-Max 2009


Realizacja: DeryDesign

Dział sprzedaży hurtowej

tel 68 454 45 80

fax 68 454 45 88


Dział sprzedaży detalicznej

tel. 68 454 45 85

fax 68 454 45 84