Czym różnią się rolety screen od innych typów osłon okiennych?

Czym są rolety screen, zwane też refleksolami?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne różnią się pod względem wyglądu i funkcjonalności. Ich najważniejszą funkcją jest ograniczenie dostępu promieni słonecznych do pomieszczeń, a także zapewnienie poczucia prywatności. W zależności od rodzaju i miejsca zamontowania osłony okienne mogą również ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń i blokować docierający do budynku hałas. Rolety screen to nowe rozwiązanie, które powstało z myślą m.in. o użytkownikach klimatyzatorów. Można je montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Rolety screen — idealne rozwiązanie do klimatyzowanych budynków

Korzystanie z klimatyzacji pozwala przetrwać letnie upały, jednak wiąże się również ze sporymi wydatkami. Aby ograniczyć zużycie energii i obniżyć koszty oraz uniknąć konieczności całkowitego zablokowania dopływu naturalnego światła do pomieszczeń, można zdecydować się na montaż rolet typu screen, które nazywane są także refleksolami. Montaż tej osłony na zewnątrz pomieszczenia zabezpiecza szybę przed nagrzewaniem, skutecznie przeciwdziałając nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń.

Rolety screen są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Ten typ rolet doskonale sprawdza się jako osłony okienne m.in. w obiektach biurowych oraz w budynkach mieszkalnych z dużymi przeszkleniami, chroniąc przed rażącym słońcem, a jednocześnie pozwalając na dopływ naturalnego światła do pomieszczeń i gwarantując odpowiedni poziom widoczności na zewnątrz. Co ważne, idealnie nadają się nie tylko jako osłony okienne, ale również jako pionowe przesłony w pergolach, dzięki czemu zabezpieczają nie tylko przed słońcem, ale również wiatrem i owadami.

Z czego wykonane są rolety screen?

Rolety screen powstają ze specjalnej poliestrowej tkaniny, która jest odporna na szereg niekorzystnych czynników, takich jak wysokie i niskie temperatury, działanie promieni UV czy opady atmosferyczne, a także łatwa do utrzymania w czystości. Tkanina, z której powstają rolety screen, jest perforowana, przezierna dzięki czemu — nie blokuje dopływu naturalnego światła. Co więcej, rolety screen mogą zastąpić tradycyjne moskitiery, bo równie skutecznie chronią przed owadami.