Jakich zasad trzeba przestrzegać przy montażu rolet podtynkowych?

Na jakim etapie budowy domu montuje się rolety podtynkowe?

Zewnętrzne rolety podtynkowe to funkcjonalne rozwiązanie do budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych. Ten rodzaj zewnętrznych osłon okiennych nie tylko skutecznie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także stanowi dodatkową ochronę przed włamaniem i stratami energii cieplnej. Na jakim etapie budowy można zamontować rolety podtynkowe? Wyjaśniamy.

Kiedy montuje się zewnętrzne rolety podtynkowe?

Zewnętrzne rolety podtynkowe to estetyczne i trwałe osłony okienne, które świetnie komponują się z elewacją, stając się jej integralną częścią. Niestety, nie na każdym etapie budowy i użytkowania budynku możliwy jest bezproblemowy montaż rolet podtynkowych. Warto mieć to na uwadze i odpowiednio wcześnie zaplanować montaż zewnętrznych rolet podtynkowych – najlepiej zrobić to już na etapie projektowania budynku. Właśnie wtedy można dobrać parametry konstrukcji domu w taki sposób, aby był on energooszczędny.

Planując prace, montaż rolet warto umieścić jako czynność do wykonania po montażu stolarki otworowej, przed wykonaniem ocieplenia i wykończeniem elewacji budynku. Jest to związane z koniecznością zakrycia skrzynek rolet podtynkowych zewnętrznych warstwą materiałów, z których wykonywane jest ocieplenie budynku.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety podtynkowe?

Zewnętrzne rolety podtynkowe to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcemy ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Dzięki wysokiej jakości zewnętrznym osłonom okiennym można zapobiegać stratom cennej energii cieplnej w sezonie grzewczym, a także ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń w sezonie letnim, co jest szczególnie ważne, gdy w budynku zamontowana jest klimatyzacja.

Co więcej, rolety podtynkowe zwiększają poczucie prywatności i poczucie bezpieczeństwa (utrudniają życie włamywaczom) oraz zapewniają dodatkową ochronę przed uciążliwym hałasem.