Czy rolety zewnętrzne mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie domu?

Rolety zewnętrzne. Sposób na niższe rachunki za ogrzewanie

Galopująca inflacja oraz rosnące koszty ogrzewania budynków zmuszają coraz większą liczbę Polaków do szukania oszczędności w domowych budżetach. Właściciele domów jednorodzinnych jeszcze bardziej zaczęli interesować się nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Jednym z nich jest montaż nowoczesnych rolet zewnętrznych. Co warto o nim wiedzieć?

Jak ucieka ciepło z domu?

W ostatnich latach sporo mówi się o termomodernizacji domów. Termin ten oznacza zmodyfikowanie obiektów tak, by ciepło nie uciekało z nich w niekontrolowany sposób, a domu nie trzeba było wciąż intensywnie dogrzewać. Ciepło ucieka przez:

  • okna,
  • dach i ściany,
  • kanały wentylacyjne.

To właśnie przez okna ucieka nawet do 25% ciepła. Jak w tej sytuacji mogą pomóc rolety zewnętrzne? Przy zaciągniętych roletach pomiędzy oknem a roletą tworzy się tzw. poduszka powietrzna, która doskonale zatrzymuje wewnątrz nawet do 30% uciekającego ciepła. Chcemy zaznaczyć, że system rolet podtynkowych, oferowanych przez Bow-Max, przy odpowiednim montażu może być stosowany w budownictwie energooszczędnym/pasywnym. Rolety zewnętrzne działają korzystnie także w upalne dni – nie wpuszczają do środka promieni słonecznych, dzięki czemu w domu panuje przyjemna temperatura, a co za tym idzie nie rosną koszty eksploatacji klimatyzacji.

Automatyzacja systemu rolet zewnętrznych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że pracę instalowanych przez nas rolet zewnętrznych w Zielonej Górze i okolicach można zautomatyzować. W praktyce oznacza to, że rolety same zadbają o Twój domowy budżet. Jak to możliwe? Odpowiednio zaprogramowany system w zimie otworzy rolety od słonecznej strony domu i zamknie je, gdy słońce zajdzie. Rolety mogą same zaciągać się też wtedy, gdy czujniki wykryją silny wiatr lub po prostu w ustalonych przez Ciebie godzinach. Dzięki temu będą one stanowiły też ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi okien, a jeśli zdecydujesz się na modele antywłamaniowe – również przed złodziejami. Nowoczesne rolety dodatkowo stanowią ciekawy element dekoracyjny domu.