Jakie zadaszenie zastosować na tarasie? Co jest trendy?

Praktyczne i modne zadaszenia outdoorowe

Praktyczne i modne zadaszenia outdoorowe – jedno z tych rozwiązań, które odmieni Twój ogród czy taras na lepsze! Dlaczego? Dzięki zadaszeniom możesz długo cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu, niezależnie od warunków atmosferycznych. Wszystko to zapewniają zautomatyzowane i zaawansowane systemy zabezpieczające przed wiatrem, deszczem czy palącym słońcem. Warto poznać najnowsze trendy w dziedzinie zadaszeń tarasowych oraz dowiedzieć się, jakie są ich praktyczne zalety.

Najpopularniejsze rodzaje zadaszeń outdoorowych

Wśród szerokiej gamy zadaszeń outdoorowych na rynku, warto zwrócić uwagę na kilka rodzajów, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród klientów. Pierwszym z nich są pergole cechujące się stabilną konstrukcją opartą na solidnych słupach konstrukcyjnych, dzięki czemu mogą być montowane zarówno przy ścianach budynków, jak i jako samodzielne, niezależne, wolnostojące pawilony. Dach pergoli występuje w wersji tkaninowej lub aluminiowej – w postaci obrotowych lameli. Pergole są wyposażone w system odprowadzania wody, dzięki czemu możemy spędzać czas na tarasie nawet w czasie ulewnego deszczu. Zadaszenie tego typu posiada możliwość rozbudowy modułowej, zastosowania oświetlenia LED, nagłośnienia, czy promienników ciepła. Ogromny wybór tkanin i kolorów konstrukcji pozwoli dopasować pergolę do elewacji domu i stylu ogrodu.

pergola

Innym rodzajem zadaszenia outdoorowego są markizy tarasowe i balkonowe. To mniej skomplikowane niż pergole, ale również aluminiowe, składane konstrukcje, które można zamontować na ścianie budynku. Wersja kasetowa markizy zapewnia ochronę ramion i tkaniny przed czynnikami atmosferycznymi, co szczególnie docenić można poza sezonem, kiedy markizę zwijamy do szczelnej kasety, dzięki czemu zabezpieczona jest przed zabrudzeniami.

Zalety praktyczne zadaszeń tarasowych

Decydując się na zakup i montaż zadaszenia tarasowego, warto wiedzieć, jakie korzyści może ono przynieść. Po pierwsze – ochrona przed słońcem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów blokujących promieniowanie UV, możesz uniknąć szkodliwego wpływu promieni słonecznych zarówno na skórę, jak i na meble, tkaniny czy rośliny znajdujące się na tarasie. Zadaszenia tarasowe w Zielonej Górze to gwarancja komfortowego spędzania czasu na świeżym powietrzu bez obaw o zdrowie.

Po drugie – najbardziej zaawansowane systemy zadaszeń tarasowych, takich jak pergole pozwalają na korzystanie z przestrzeni outdoorowej przez cały rok. Wiosną, latem i jesienią chronią nas przed słońcem, wiatrem i deszczem, a zimą – przed opadami śniegu. Zamontowanie pionowych, przesuwnych przeszkleń lub paneli lamelowych zamyka całą konstrukcję, tworząc dodatkową przestrzeń, z której, przy zastosowaniu promienników ciepła, można korzystać przez cały rok.

Wszystko to przekłada się na większe możliwości wykorzystania przestrzeni tarasowej, jej aranżacji i większy komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest również estetyka – współczesne zadaszenia outdoorowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także designerskie i dopasowane do indywidualnych upodobań klientów.