Tarasowy sposób na słońce – nowoczesne pergole i markizy

Pergole i markizy jako ochrona tarasu przed słońcem

Taras to idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak aby cieszyć się nim w pełni, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Jak to zrobić? Jednym z rozwiązań są pergole i markizy – specjalne zadaszenia, które zapewniają cień, komfort i estetykę.

Pergole bioklimatyczne i tkaninowe

Wysokiej jakości, zautomatyzowane, o ruchomym zadaszeniu pergole bioklimatyczne oraz tkaninowe są doskonałym wyborem, jeśli chcesz cieszyć się tarasem niezależnie od warunków atmosferycznych. Oba rozwiązania skutecznie chronią przed słońcem, a także charakteryzują się wysoką odpornością na deszcz i wiatr. Dzięki solidnej aluminiowej konstrukcji, w której ukryty jest system swobodnego odprowadzania wody, nawet silne ulewy nie zaburzą spędzania czasu na zewnątrz.

Pergole bioklimatyczne, znane również jako pergole lamelowe, umożliwiają regulację nachylenia lameli w zależności od aktualnych warunków pogodowych. Dzięki temu możesz kontrolować ilość światła i cienia na tarasie, a także dostosować wentylację do swoich preferencji. Ponadto ten rodzaj pergoli dzięki solidnej aluminiowej konstrukcji wytrzyma obciążenie śniegiem do 120 kg/m2 oraz wiatr wiejący z prędkością nawet do 160 km/h.

Natomiast pergole tkaninowe, wykonane z wytrzymałych materiałów, zapewniają skuteczną ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem, a jednocześnie tworzą przyjemny i przytulny klimat na tarasie. Zarówno pergole lamelowe, jak i tkaninowe mogą być dodatkowo wyposażone w zintegrowane oświetlenie LED, nagłośnienie, osłony boczne lub promienniki ciepła, dzięki którym komfort przebywania na tarasie będzie podniesiony do maksimum i co najważniejsze pozwoli na korzystanie z dodatkowej przestrzeni nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok.

Markizy jako sposób na słońce

Jeśli zależy Ci na prostocie i funkcjonalności i osłonięciu mniejszych powierzchni, markizy tarasowe będą doskonałym wyborem. Dzięki nim możesz w łatwy sposób rozwinąć i zwinąć osłonę w zależności od aktualnych potrzeb. Markizy tarasowe w Zielonej Górze, oferowane przez Bow-Max, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. To oznacza, że nie tylko otrzymujesz niezawodną ochronę przed słońcem, ale także długotrwałe rozwiązanie, które będzie Ci służyć przez wiele lat.

Jeśli posiadasz ogród zimowy, werandę z przeszklonym dachem lub świetliki, świetnie sprawdzą się markizy dachowe. Dzięki nim pomieszczenia nie będą nagrzewać, a Ty możesz cieszyć się cieniem i przyjemnym chłodem. Dodatkowo można zainstalować markizy boczne, zapewniające prywatność i ochronę przed bocznym nasłonecznieniem, a przy zamontowaniu na zewnątrz jako samodzielnej ścianki bocznej również wiatrem tworząc intymne i przyjemne miejsce do wypoczynku.

Jeżeli masz duże okna na tarasie lub balkonie, idealnym rozwiązaniem będą markizrolety łączące funkcje rolety i markizy. Dzięki nim możesz kontrolować ilość światła, które wpada do wnętrza, jednocześnie chroniąc pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Funkcja rolety chroni przed słońcem, a otwarcie części markizowej zapewnia widok na zewnątrz i dostęp świeżego powietrza.

Dzięki pergolom i markizom możesz cieszyć się komfortem i wygodą na świeżym powietrzu, bez obaw o zalanie mebli tarasowych w przypadku deszczu, zbyt intensywne nasłonecznienie czy nagrzewanie się tarasu podczas upałów wprowadzając jednocześnie styl i elegancję do Twojego tarasu.